SpeedKore firması, ismini veremediği bir müşterisi için özel olarak ürettiği Dodge Charger otomobilini SEMA Show’da gösteriye sundu. Araç 1500 beygir gücüne sahip olmasının yanında çift turbo şarjla adeta bir canavar.

SEMA Show’da tanıtılan yeni Dodge Charger, 2019 Dodge Charger Pursuit polis aracına dayanıyor fakat Charger Pursuit’in sahip olduğu tüm motorlardan daha güçlüsüne sahip. SpeedKore, bu Amerikan otomobilini tek başına geliştirmeyi başardı ve şimdiye kadar yaptıklarını bir adım daha öteye taşıdı.

Dodge Charger’da 6.2 litrelik Hemi V8 motor yer alıyor. Fakat Speedkore, Hellcat veya Demon’daki gibi tek süper şarj kullanmak yerine çift turboşarj kullanmayı tercih etti. Sonuç: tam olarak 1,525 beygir gücüne sahip adeta bir canavar ortaya çıktı. Motor yeterince güçlü olmasına rağmen, bu güç 4 tekere Hellraise Performance adlı şanzımanla iletiliyor.

Aracın Motoru

Tasarımı eleştiriye mağruz kalan ve pekte beğenilmeyen yeni Charger, fuarın en güzellerinden biri olma ünvanını taşıyamasa da performansıyla en iddialı araçlardan biri olduğu kesin. 1500 beygirlik canavarın, kardeşinin 65. doğum gününü kutlamak için gizli bir müşteri tarafından yaptırıldığı açıklandı.

SpeedKore’nin ismi verilmeyen bir müşteri için özel olarak ürettiği bu Dodge Charger’ı piyasaya sürmeyecek ve otomobil bundan sonraki fuarlarda da maalesef sergilemeyecek.